W ramach projektu działamy zarówno w formule akcji otwartych, jak i dedykowanych szkoleń, warsztatów czy wykładów dla grup zamkniętych. Współpracujemy ze specjalistami – geriatrami, psychologami i psychiatrami.

Oferujemy:
• Bazę wiedzy – artykuły, wywiady, publikacje dotyczące depresji wieku podeszłego, możliwości diagnozy, leczenia, stylu życia seniorów, możliwości aktywizacji i rozwoju.

• Wykłady dla osób bliskich – przybliżające tematykę depresji wieku podeszłego, jej objawy, przebieg, przyczyny i konsekwencje, możliwości przeciwdziałania chorobie, sposoby wspierania chorego i metody leczenia.

Terminy wykładów otwartych:
26.09.2013 – Środowiskowy Dom Samopomocy "Pod Skrzydłami", ul. Grójecka 109, Warszawa, godz. 16:30-18:00
03.10.2013 – Klub Osiedlowy Surma, ul. Białobrzeska 17, Warszawa, godz. 15.00-18.30 (wykład połączony z konsultacjami specjalisty).

• Warsztaty dla seniorów – pozwalające na praktyczne poznanie choroby i sposobów radzenia sobie z jej przebiegiem, wsparcie w poszukiwaniu pomocy oraz działań pomagających w utrzymaniu aktywności i satysfakcji z życia.

Terminy warsztatów otwartych:

• Grupy wsparcia dla bliskich i chorych – pomagające radzić sobie z chorobą własną lub kogoś bliskiego, stresem i lękiem z nią związanym, odnaleźć siłę i nadzieję, znaleźć skuteczne techniki funkcjonowania w obliczu choroby.

• Wykłady dla lekarzy – przybliżające specyfikę depresji wieku podeszłego, jej podłoża, specyficzne objawy, sposoby diagnozy i działania związane z leczeniem, a także sposoby postępowania i rozmawiania z chorym na depresję wieku podeszłego pacjentem.

• Bazę sprawdzonych ośrodków, placówek pomocy i lekarzy – specjalistów, którzy wyróżniają się profesjonalnym podejściem i zaangażowaniem.

• Test na depresję dla chorych i ich bliskich

Aby uzyskać więcej informacji na temat projektu i możliwości współpracy prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.