Wyk艂ad w Warszawie

Wczoraj, 9.04. go艣cili艣my z naszym kolejnym wyk艂adem z cyklu "Depresja to nie tabu" w Akademii Finans贸w i Biznesu Vistula w Warszawie. Prelekcj臋 poprowadzi艂a ekspertka Fundacji Wemenders - Sandra Waszniewska, psycholog i terapeutka. Serdecznie dzi臋kujemy Akademii Vistula za pomoc w organizacji oraz wszystkim zgromadzonym dzi臋kujemy za aktywno艣膰 oraz obecno艣膰 na wyk艂adzie.

Cykl "Depresja to nie tabu" to projekt Fundacji Wemenders realizuj膮cy otwarte wyk艂ady dla student贸w oraz kadry pedagogicznej uczelni wy偶szych w ca艂ej Polsce. Celem programu jest zapoznanie m艂odych ludzi z gro藕n膮 chorob膮, jak膮 jest depresja, oraz podnoszenie kompetencji pracownik贸w naukowych w zakresie dbania o komfort psychiczny student贸w. Szko艂y wy偶sze, kt贸re zdecyduj膮 si臋 zorganizowa膰 taki wyk艂ad wsp贸lnie z Fundacj膮, zostan膮 uhonorowane certyfikatem 鈥濽czelnia Wra偶liwa鈥.

Wyk艂ad  sk艂ada艂 si臋 z dw贸ch cz臋艣ci teoretycznej oraz warsztatowej. W cz臋艣ci pierwszej uczestnicy posiedli podstawow膮 wiedz臋 dotycz膮c膮 depresji, rozpoznawania objaw贸w oraz przyczyn jej wyst臋powania w艣r贸d ludzi m艂odych. Cz臋艣膰 warsztatowa zawiera艂a m.in. symulacj臋 rozmowy z osob膮 chor膮, przeformu艂owywanie negatywnych my艣li w pozytywne oraz 膰wiczenie relaksacyjne.

Kolejne wyk艂ady ju偶 wkr贸tce.