Psychoonkologia - pierwszy wykład

Jeśli Twój bliski choruje na raka, wesprzemy Cię psychicznie! Pomożemy Ci przetrwać, znaleźć siłę!

W ramach projektu PSYCHOONKOLOGIA Fundacja Wemenders zaprasza na bezpłatny 2-godzinny
wykÅ‚ad dla bliskich osób chorujÄ…cych na nowotwór.

Serdecznie zapraszamy na wykÅ‚ad, który odbÄ™dzie siÄ™ 26 WRZEÅšNIA 2013 w godzinach 18.00-20.00 w Åšrodowiskowym Domu Samopomocy "Pod SkrzydÅ‚ami", przy ul. Grójeckiej 109 w Warszawie. WykÅ‚ad poprowadzi ekspert Fundacji – psychoonkolog i psychoterapeutka Magdalena Nagalska.

Zainteresowanych prosimy o rejestracjÄ™ przez email na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 607 84 32 95.

Na wykładzie będą omawiane następujące zagadnienia:
 jak w trakcie trwania choroby nowotworowej osoby bliskiej zaakceptować uczucia chorego
i własne
 nauka wspierającego i skutecznego sposobu komunikacji
 jak rozmawiać o chorobie z pacjentem, rodziną, dziećmi
 wpływ choroby na związki partnerskie
 nauka wspierania poczucia odpowiedzialności i współudziału pacjenta w procesie powrotu
do zdrowia
 jak być wsparciem osoby chorej a nie jej wybawicielem
 jak sobie radzić i sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nami przewlekła choroba
 strategie radzenia sobie z chorobą bliskiej osoby.