Og贸lnopolski Dzie艅 Walki z Depresj膮

Dzi艣, 23. lutego przypada Og贸lnopolski Dzie艅 Walki z Depresj膮. Z tej okazji, chc膮c zwi臋ksza膰 艣wiadomo艣膰 na temat tej choroby, przygotowali艣my 11 najpopularniejszych mit贸w zwi膮zanych z depresj膮, kt贸re chcemy obali膰. Codziennie przez najbli偶szych 11 dni na portalu wemenders.com b臋dziemy prezentowa膰 jeden mit oraz obja艣nia膰, jaka jest prawda. Odmitologizujmy razem depresj臋.

Depresja jest cz臋sto traktowana jako temat tabu i z tego powodu powstaje wok贸艂 niej wiele mit贸w. Ich rozprzestrzenianie sprawia, 偶e choroba ta jest lekcewa偶ona i niezrozumia艂a dla otoczenia. To utrudnia chorym powr贸t do normalnego funkcjonowania, poniewa偶 nikt nie potrafi zrozumie膰, jak naprawd臋 si臋 czuj膮. Brak zrozumienia odbiera cierpi膮cym na depresj臋 nadziej臋 na wspieracie, a to powoduje, 偶e jeszcze trudniej im ujawni膰 swoj膮 chorob臋 i podj膮膰 leczenie. Dlatego warto zna膰 prawd臋 o depresji.

Mit pierwszy mo偶ecie przeczyta膰 tutaj: https://wemenders.com/pl/wszystko-o-depresji/artykuly/mit-pierwszy.aspx